T.C.
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
KASTAMONU - KÜRE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
Ana Sayfa  Haberler  Halk Eğitim Merkezi Sergisi Açılışı
Halk Eğitim Merkezi Sergisi Açılışı Yayın tarihi: 22.10.2012 - 23:48 - Görüntülenme Sayısı: 490

     Kastamonu´nun Küre ilçesi Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü kursiyerleri tarafından yıl içerisinde hazırladığı çalışmaların sergilenmesine başlandı.

     Küre Halk Eğitim Merkezi binasında açılan yılsonu sergisine Küre Belediye Başkanı Kamil Aydınlı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tursun, Halk Eğitim Merkez Müdürü Oğuz Yılmaz, kamu kurum ve daire amirleri ile kursiyerler katıldı.

     Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan sergide, 100 kursiyerin eserleri sergilendi. Kursiyerlerin yaptıkları el emeği göz nuru olan makine ve kurdele nakışı ile giyim ve el sanatları, ahşap hediyelik eşya kursu üretilen ürünler büyük ilgi çekti. Bu arada resim kursuna devam eden kursiyerlerin yaptıkları yağlı boya, suluboya, pastel, kömür kalem resimleri de usta ressamların eserlerini aratmadı. Gitar kursuna devam eden öğrencilerin vermiş oldukları mini müzik ziyafeti de davetliler tarafından beğeni topladı.

     İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tursun, Halk Eğitim Merkezinde kursiyer bulunduğu sürece her alanda, yer ve zamana bakılmaksızın kurslar açılacağına dikkat çekerek, "Halk Eğitim Merkezince 2011-2012 eğitim-öğretim yılında açılan 40 kursa 366 erkek, 375 kadın olmak üzere toplam 741 vatandaşımız katılmıştır. Bu kurslar mesleki ve teknik kurslar, genel kurslar ve okuma-yazma şeklinde guruplara ayrılıyor" dedi.

     Küre Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Oğuz Yılmaz ise, "Bizce kursların en önemli özelliği insanımızın sosyal ve kültürel gelişmesini sağlamak, onlara bilgi beceri kazandırmak, okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretmek, eksik kalan eğitimlerine yardımcı olmak, bir üst öğretim sınavlarına hazırlamak, kültürel eserlerimizi korumak, yaşatmak, yaygınlaştırmaktır. Bu etkinlikler Yaygın eğitim hizmetlerinin geniş kesimlere ulaşmasında çok önemli unsurdur" diye konuştu.

 

Halk Eğitim Merkezi Sergisi AçılışıHalk Eğitim Merkezi Sergisi AçılışıHalk Eğitim Merkezi Sergisi AçılışıHalk Eğitim Merkezi Sergisi AçılışıHalk Eğitim Merkezi Sergisi AçılışıHalk Eğitim Merkezi Sergisi AçılışıHalk Eğitim Merkezi Sergisi AçılışıHalk Eğitim Merkezi Sergisi AçılışıHalk Eğitim Merkezi Sergisi Açılışı